pierwsze kroki

pierwsze krokiUkończenie studiów ze specjalizacją specjalista ds. logistyki nie gwarantuje znalezienia pierwszej pracy od razu w zawodzie i to na stanowisku samodzielnego logistyka. Na szczęście posiadanie kierunkowego wykształcenia przygotowuje do zawodu i pracy praktycznej.

Dzięki wiedzy zdobytej na studiach można podjąć pracę w dziale logistyki i przyuczyć się do bycia specjalistą w tej dziedzinie. Ukierunkowana wiedza zapewnia większe możliwości jeśli chodzi o zatrudnienie dla absolwenta.

Nie trzeba zaczynać od bycia kelnerem, czy sprzedawcą, ale można jako pierwszą pracę podjąć zatrudnienie w firmach logistycznych, transportowych w dziale logistyki. Zwykle absolwenci szkół są wsparciem i pomocą logistyków. Ta praca doskonale przygotowuje do awansu zawodowego i skłania do dalszej nauki oraz rozwoju.

Kariera logistyka zależy do danej osoby, niemniej jest jak najbardziej realna. Podstawą jest wiedza merytoryczna jak też nastawienie do awansu, motywacja do pracy. W obecnych czasach już młodzi absolwenci, zaledwie w pół roku, rok od ukończenia studiów zajmują samodzielne stanowiska logistyków.