bo czas się liczy

bo czas się liczyPrzybywa klientów, którym zależy na czasie dostawy zamówionego materiału, produktu i usługi. By wszystko działało idealnie potrzebna jest sprawna logistyka.

Specjalista ds. logistyki zajmuje się planowaniem dostaw dbając o jak najkrótszy czas relokacji z miejsca A do miejsca B. jak się okazuje transport kombinowany jest skuteczny i obniża koszty dostaw, jednak coś za coś. Jest on znacznie bardziej skomplikowany kiedy w ciągu doby dany produkt musi zostać przeładowany wielokrotnie w kilku węzłach logistycznych. Pomaga w tym system informatyczny.

To ogromna zaleta logistyki, bowiem poza logistykiem i osobami które mają bezpośrednio styczności z danym produktem transportowanym wgląd do śledzenia drogi transportu dostawy ma też klient zamawiający produkt jak i wysyłający produkt. Z łatwością można oszacować kiedy dostawa nadejdzie, a w razie opóźnienia wyłonić element który zawiódł dochodząc odszkodowania w tym zakresie.

Minęły czasy kiedy na przesyłkę czekało się kilka dni. Dziś dostawy są ekspresowe mimo odległości dzielących sprzedawcę od klienta. Doba czy dwie doby to maksymalny czas w którym produkt dociera na miejsce.